کلینیک زخم در همدان

فهرست محتوا

کلینیک زخم در همدان

کلینیک های زخم با در اختیار داشتن پزشکان متخصص و بهترین تکنولوژی ها ، در راستای بهبود بخشیدن به انواع زخم ها فعالیت می کنند. بیشترین کاربرد این کلینیک ها برای زخم هایی است که در مدت زمان مشخص بهبود نیافته اند ، دچار عفونت شده اند و به طور کلی شرایط مساعدی ندارند. استفاده از خدمات کلینیک زخم می تواند در پیشگیری از بروز شرایط حاد برای بیماران و بهبود حال آن ها ، راه حلی ایده آل باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی خدمات کلینیک زخم در محل سکونت تان بپردازیم، زیرا با شناخت خدمات این کلینیک پر کاربرد در نزدیکی تان می توانید از بروز بسیاری از عوارض زخم جلوگیری کنید، به عنوان مثال افرادی که در همدان زندگی می کنند می توانند با مطالعه این مقاله به خدمات کلینیک زخم در همدان آشنا شوند و به راحتی از شر زخم ها نا هنجار خود خلاص شوند.

بخشی از خدمات کلینیک زخم

  • زخم بستر

زخم بستر، به زخمی گفته می شود که عمدتا در صورت بی تحرکی طولانی مدت در بدن بیمار بروز می کند. بی تحرکی افراد می تواند دلایل مختلفی مانند خوابیدن طولانی در یک وضعیت ثابت، مبتلا بودن به MS، استفاده از صندلی به طور مداوم و طولانی، داشتن مشکلات عصبی، سالمندی و … داشته باشد.

زمانی که فرد برای مدت طولانی در یک وضعی ثابت قرار می گیرد، فشار وارده به برخی از اندام ها بیشتر می شود و در نتیجه فشاری که به این نواحی وارد می گردد نیز بیشتر می شود. فشار وارده، بر روی رگ های خونرسان تاثیر می گذارد و از همین رو زخم بستر ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که زخم بسترها ، بیشتر در نقاطی از بدن نمایان می شوند که حالت استخوانی دارند و تماس مستقیمی با بستر نیز دارند ؛ مانند مچ پا، زانو، لگن، قوزک پا و … .

زخم بستر به مرور زمان پیشرفت می کند و نواحی گسترده تری از بدن را اشتغال می نماید. از همین رو لازم است سریعا نسبت به مداوای آن اقدام شود. یکی از خدمات اصلی کلینیک زخم درمان و بهبود این نوع از زخم می باشد.

  • زخم دیابت

افرادی که انواع دیابت دارند، صرف نظر این که خود بیماری زمینه ساز بروز عفونت در زخم می باشد، باید بدانند که برای اکثریت آن ها، بهبود زخم و جراحت ها به کندی صورت می گیرد و حتی می تواند موجب قطع اندام مربوطه شود. معروف ترین زخم دیابت، زخم پای دیابت است که بسیار دردناک می باشد.

با توجه به اینکه زخم دیابت ریشه در بیماری زمینه ای افراد دارد، لازم است که بیماران با مشورت با پزشک معالج خود، اقدام به شروع درمان تخصصی این زخم کنند. بهترین گزینه برای درمان زخم دیابت نیز، کلینیک زخم می باشد که با داشتن پزشکان مجرب در این زمینه و استفاده از تکنولوژی های روز، آماده خدمات رسانی است.

  • زخم سوختگی

زخم سوختگی که از نامش هم پیدا است، ناشی از سوختن پوست بدن می باشد. اما آیا می دانید که سوختگی پوست می تواند علل مختلفی داشته باشد؟

به طور کلی پوست می تواند در مقابل حرارت بالا ، جریان الکتریکی، برخورد با مواد اسیدی و بازی و تابش نور خورشید و اشعه های قوی دچار سوختگی شود. سوختگی هر قسمت از پوست بدن، موجب تخریب آن قسمت می گردد و هرچه شدت حرارت و قدرت سوزاندن منبع سوختگی و طول مدتی که پوست در معرض آن قرار دارد، بیشتر باشد ، میزان این سوختگی نیز بیشتر است و به شکل قرمزی و تاول خود را نشان می دهد.

نحوه درمان سوختگی ها به میزان آن ها بستگی دارد. هر چه سوختگی بیشتر باشد، نیازمند درمان تخصصی تری نیز است. معمولا برای درمان سوختگی های گسترده، مصرف آنتی بیوتیک ها و استفاده از پانسمان عسل و هیدروژل، استفاده می شود. درمان خودسرانه زخم سوختگی همواره موجب بروز مشکلات بیشتری شده است. بنابراین توصیه می شود حتما برای مداوای این نوع زخم ها، به پزشکان متخصصی که در کلینیک زخم مشغول به فعالیت هستند، مراجعه نمایید.

  • زخم سطحی

زخم های سطحی معمولا در اثر خراش و یا بریدگی های جزئی در پوست حاصل می شوند. این گونه زخم ها در صورتی که فرد اقدام به کندن و خراشیدن آن ها نکند، کمتر احتمال عفونتشان وجود دارد. با این حال گاهی زخم های سطحی نیز عفونت می کنند که در صورت عدم درمان به موقع و جلوگیری از روند پیشروی آن، ممکن است شاهد وخامت زخم باشید. بنابراین در صورت مشاهده عفونت ناشی از زخم های سطحی پوست، به هیچ وجه از آن ساده عبور نکنید و حتما از تخصص پزشکان مربوطه در این زمینه بهره مند شوید.

  • زخم در بیماران سرطانی
  • زخم در بیماران سیگاری
  • زخم های عمیق در بیماران تصادفی
جهت دریافت مشاوره از دکتر طاهره هاشم متخصص جراح عمومی  در زمینه کلینیک زخم و انواع زخم ها ، می توانید با شماره (081) 32513540 – 32517545 تماس حاصل نمایید. اینستاگرام

سخن آخر

با توجه به حساس بودن زخم های پوستی و امکان عفونی شدن آن ها، بهتر است بیمار از خود درمانی پرهیز کند و به محض مشاهده مورد مشکوک، به پزشک متخصص مراجعه کند. فراموش نکنید که یک زخم می تواند برای بهبود یافتنش به عمل جراحی نیز، نیاز داشته باشد. بنابراین توصیه و تشخیص یک متخصص می تواند در سرعت ترمیم پوست زخم شده و بافت تحلیل رفته بسیار موثر باشد.​

بیشتر بخوانید: بی اختیاری ادراری _ درمان یبوست و پاکسازی روده _ درمان دیابت بارداری

دکتر طاهره هاشم

دکتر طاهره هاشم  متخصص جراح عمومی - فلوشیپ پستان در زمینه های بیماری های پستان و غربالگری پستان و بیماری مقعد و نیز اختلالات دفع به شکل یبوست، بی اختیاری گاز و مدفوع به شکل تخصصی فعالیت می کند. همچنین در مورد زخم، مدیریت زخم، درمان زخم به خصوص زخم های مزمن مثل زخم بیماران دیابتی، زخم بیماران سیگاری و زخم بستر در بیمارانی که به هر دلیل  در استراحت هستند و به دلیل فشار باعث زخم در نواحی پشت کتف و گردن و گاهی حتی پاشنه میشوند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک