دکتر طاهره هاشم 
متخصص جراح عمومی
من دکتر طاهره هاشم هستم. در سال 1344 در  یک خانواده فرهنگی به دنیا آمدم و از یک نعمت بسیار بزرگی برخوردار بودم و آن هم پدر و مادر بسیار مهربان و با محبت و خانواده دوست داشتنی بود. دوران دبستان را در تهران و و دبیرستانم را در همدان گذراندم. برای دانشگاه در سال 1364 در مرکز پزشکی ایران واقع در تهران که بعدا به نام دانشگاه علوم پزشکی ایران تغییر نام یافت، پذیرفته شدم و در سال 1371 دوره پزشکی عمومی خودم رابه پایان رساندم. سپس دوره طرح پزشکی عمومی را در روستا های اطراف شهر همدان گذاراندم. مجدداً بعد از سه سال در امتحان تخصصی شرکت کردم و در رشته جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدم. چهار سال دوره آموزشی جراحی عمومی رادر بیمارستان حضرت رسول اکرم بیمارستان فیروزگر، بیمارستان هفت تیر و بیمارستان فیروز آبادی که همگی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند، گذراندم. در سال 1378 فارغ التحصیل شدم و برای گذراندن طرح تخصص جراحی عمومی به سنندج رفتم. 2 سال در آنجا فعالیت کرده و بعد به شهر خود بازگشتم.

پس از پایان طرح در مطب بیمارستان خصوصی و خیریه همچنان ادامه کار دادم و برای گذارندن دوره تکمیلی سرطان پستان سال 1393 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیمارستان شهدای تجریش آمدم و آنجا در خدمت استاد دکتر اسماعیل اکبری دوره تکمیلی سرطان پستان را گذارندم. پس از آن نیز یک دوره پروتکلوژی در بیمارستان طالقانی داشتم و خیلی خرسندم بابت اینکه دوره هایی مانند بیماری های کف لگن را در دانشگاه تهران و بیمارستان امام خمینی بخش پرویکفولر بخش لگن را در خدمت استاد قنبری بودم.

همچنین برای افزایش تجربیات به صورت تناوبی به همراه استادان خود در جراحی ها حاضر می شوم و در تهران، کنگرهای علمی را با علاقه شرکت می کنم و حتی کنگرهای غیر از جراحی مثل داخلی بیماریهای سایکوسماتیک، بیماریهای زنان و کانسر ها. این ها مواردی هستند که ماباید به آن ها تسلط کامل داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگوی علمی نیاز بیمارانمان باشیم.

اکنون در همدان در زمینه های بیماری های پستان و بیماری مقعد و نیز اختلالات دفع به شکل یبوست، بی اختیاری گاز و مدفوع به شکل تخصصی فعالیت می کنم. همچنین داروها و رژیم های غذایی و جراحی را طبق نیاز بیمار تجویز میکنم.

در زمینه غربالگری سرطان پستان بیماران زیادی دارم که سعی میکنم آموزشهای لازم پیشگیری از سرطان پستان را به آنها داده و همچنان پس از بیمار یابی به صورت کاملا علمی مراحل درمان همین بیماران را ابتدا با نمونه برداری سرپایی توده های پستاتی تشخیص دهم و اگر قطعیت یافت که تومور تهاجمی در سینه داشته باشند بنا به شرایط جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی را تجویز خواهم کرد.

همچنان جراحی زیبایی سینه و شکم شامل کوچیک کردن شکم به نام عبدوپلاستی و کوچیک کردن سینه به نام ماموپلاستی و عمل جراحی بزرگ کردن سینه به نام گذاشتن پروتز را نیز انجام میدهم و معمولا بیماران هم از نتایج کار رضایت دارند.

همچنین در مورد زخم، مدیریت زخم، درمان زخم به خصوص زخم های مزمن مثل زخم بیماران دیابتی، زخم بیماران سیگاری و زخم بستر در بیمارانی که به هر دلیل  در استراحت هستند و به دلیل فشار باعث زخم در نواحی پشت کتف و گردن و گاهی حتی پاشنه میشوند.

تماس با پزشک