همه چیر در مورد پروتز سینه

از جمله روش های جراحی زیبایی سینه که برای افزایش سایز و بهبود فرم و ظاهر سینه ها کاربرد دارد پروتز سینه می باشد. بسیاری از خانم ها بعد از انجام این جراحی، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهند کرد. با این که پروتز سینه، جراحی پرطرفداری است، اما باید در انتخاب جراح خود دقت کافی را داشته باشید.
در این روش جراحی، از تکنیک هایی استفاده می شود که کمترین میزان اسکار را برجای بگذارد و احتمال بروز عفونت نیز به حداقل برسد.
خانم هایی که به دلیل کوچک بودن سینه های خود از پوشیدن برخی لباس های تنگ خجالت می کشند، می توانند از مزایای این روش جراحی بهره مند شوند. بسیاری از خانم ها بعد از بارداری و یا شیردهی، متوجه تغییر سایز و کوچک شدن سینه های خود می شوند، که می توانند با مشورت پزشک تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند. جالب است بدانید که جراحی پروتز سینه به نامتقارن بودن سینه ها نیز کمک می کند.

فهرست محتوا

انواع پروتز سینه

بهترین نوع پروتز با توجه به ارجحیت بیمار و مواردی مانند میزان سفتی و ظاهر دلخواه بیمار تعیین خواهد شد. خوش بختانه، انواع مختلفی پروتز وجود دارد که می توان به سالینی (مملوء از آب نمک) و یا سیلیکونی (مملوء از ژل سیلیکون) اشاره کرد. که در طول جلسات مشاوره، بهترین تصمیم در خصوص انتخاب نوع پروتز گرفته خواهد شد.

مزایای پروتز سینه

هر دو نوع پروتز از مزایای برخوردار هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد.


مزیت پروتز سالینی

  • برش کمتر
  • معاینه و مانیتورینگ کمتر است.
  • هزینه به نسبت کمتر
  • امکان تنظیم کردن حجم پروتز


مزیت پروتز سیلیکونی

  • امکان چین خوردگی در این روش بسیار کم است.
  • در پروتز سینه سالینی امکان خالی شدن وجود دارد که در این روش کمتر اتفاق می افتد.
  • حالت طبیعی تری دارد.


آمادگی و اقدامات قبل از پروتز سینه

در ابتدا، پزشک با بررسی کامل بافت سینه و آناتومی بدن، بهترین نوع و اندازه پروتز را در نظر می گیرد. یکی دیگر از مسائل مهمی که پیش از جراحی باید بررسی شود، سلامت جسمانی و سوابق پزشکی بیمار است. داشتن هر نوع بیماری یا اختلالات پزشکی می تواند منجر به بروز عوارضی حین جراحی و یا بعد از آن شود. با توجه با تمامی موارد گفته شده از جمله اقدامات قبل از انجام جراحی پروتز سینه عبارتند از:
• قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی، آسپیرین، ژلوفن و نوافن قبل از جراحی ممنوع است، چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
• اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
• عدم مصرف دخانیات از جمله سیگار قبل از عمل جراحی، چرا که نیکوتین موجود در سیگار احتمال بروز عوارض جراحی را افزایش می دهد و هم چنین روند بهبودی را کند تر می کند.
• اگر مشروبات الکلی مصرف می کنید حتما 2 هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کنید چرا که خطر خونریزی را تشدید می کند.
• قبل از انجام پروتز سینه حتما استحمام کنید چرا که بعد از جراحی تا چند روز امکان استحمام وجود ندارد.
• قبل از جراحی پزشک به منظور بررسی سلامت کامل شما آزمایشاتی را تجویز می کند که باید حتما انجام شود و نتیجه آن در اختیار پزشک قرار گیرد.
• اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد جراحی پروتز سینه دارید حتما از پزشک خود بپرسید. به عنوان مثال برخی از خانم ها این سوال را از پزشک خود می پرسند که آیا بعد از جراحی امکان شیرهی وجود دارد یا خیر؟ در جواب به این سوال باید گفت که جراحی پروتز سینه هیچ نوع خللی را در زمان شیردهی مادر ایجاد نمی کند.

برخی نکات طلایی در خصوص جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه تنها شامل بزرگ و حجیم کردن سینه هاست و کمکی به رفع افتادگی آن ها نمی کند. خانم هایی که از فرم افتاده سینه خود ناراضی هستند، می توانند از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند.
تضمینی برای دایمی بودن فرم سینه پس از گذاشتن پروتز درطی سال های بعد نیست چون به تدریج با بالا رفتن سن پوست انسان ها شل و افتاده تر می شود.
شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه، با چالش همراه است و بسیاری از خانم ها بعد از جراحی، مشکلی در شیردهی نخواهند داشت.

کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

بعضی از افراد هستند که کاندیدای مناسبی برای پروتز سینه محسوب می شوند. از جمله کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز سینه به شرح زیر می باشد:

• افرادی که سینه های آن ها ظاهر خوبی ندارد.

• بزرگ بودن یکی از سینه ها به نسبت دیگر (نامتقارن)

• بعضی از افراد هستند که مادرزادی سینه های آن ها به حد کافی رشد نکرده است.

• آن دسته از افرادی که قصد بزرگ تر کردن سینه های خود را دارند.

روند جراحی پروتز سینه

جهت انجام جراحی پروتز سینه، جراح برش هایی را در یکی از سه ناحیه زیر ایجاد خواهد کرد.
• زیر بغل
• در چین های زیر سینه
• اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه
پس از ایجاد برش، بافت سینه از عضلات و بافت همبند قفسه سینه جدا و فضایی در قسمت زیرین و یا جلوی عضلات قفسه سینه، جهت قرارگیری پروتز ایجاد خواهد شد.
بعد از قرار گیری پروتز در جای مناسب، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی آن ها قرار خواهد گرفت. حتما با این نکته توجه داشته باشید که پانسمان ها باید حتما خشک باشند و از خیس شدن آن ها جلوگیری کنید.
در خصوص اندازه پروتز سینه باید گفت که پزشک با توجه به انتظارت شما از جراحی و مشاوره هایی که قبل از جراحی انجام می دهد اندازه پروتز را مشخص می کند.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

رعایت تمامی نکات و مراقبت های لازم بعد ا زجراحی پروتز سینه اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که باعث شده تا بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت کنید. از جمله اقدامات و مراقبت ها عبارتند از:
• مشاهده تورم در بافت سینه بعد از جراحی کاملا طبیعی است و به مرور برطرف خواهد شد. یکی از نکات مهم در طول سپری شدن دوره نقاهت، بستن پستان بند مخصوص است که به بیمار داده می شود. با این کار علاوه بر محافظت از سینه ها، فرم سینه نیز حفظ خواهد شد.
• انجام فعالیت های سنگین، خم و راست شدن، ورزش و یا فعالیتی که باعث وارد آمدن فشار بیشتر به سینه و بخیه ها شود، به مدت چند هفته ممنوع است.
• خوابیدن بر روی سینه ها تا چند هفته ممنوع است. توصیه می شود تا چند هفته بعد از جراحی، لباس های گشاد و یا دکمه دار پوشیده شود، تا هنگام پوشیدن، فشاری به سینه ها وارد نشود.
• در صورت عدم تحمل درد، می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کرد. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند، تا دوره نقاهت با سرعت بیشتری طی شود و نتایج اصلی مشخص گردد.
• در صورت تجویز دارو توسط پزشک حتما به موقع و سر وقت مصرف کنید.

نتایج جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، نتایج بسیار درخشانی را در افزایش اندازه و سایز سینه ها به همراه دارد و اعتماد به نفس خانم ها را بالا می برد. افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، باید از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرند و از همه مهم تر، انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.
این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از جراحی پروتز سینه، بدن به رشد خود ادامه می دهد و مواردی مانند بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن بر روی بافت سینه تاثیر خواهد گذاشت. اما تغییرات بالطبع، بسیار کمتر از تغییرات قبل از جراحی خواهد بود. در صورتی که خانمی از تغییرت ایجاد شده در سینه خود بعد از جراحی ناراضی باشد، می تواند مجدد تحت جراحی قرار بگیرد.

سوالات متداول

سخن پایانی

کسانی که قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه در همدان را دارند، قطعا انتخاب بهترین جراح سینه در این شهر از مهم ترین دغدغه های ذهنی شان خواهد بود، زیرا یافتن بهترین جراح سینه و متبحر برای داشتن عمل جراحی موفقیت آمیز کار راحتی نیست و شما با دقت فراوان و تحقیقات این چنین در فضا های وب سایتی معتبر و جویا شدن احوالات بیماران سابق وی می توانید به این مهم دست یابید.
هدف دکتر طاهره هاشم، بهترین جراح سینه در استان همدان از انجام جراحی پروتز سینه، دستیابی به میزان بالای رضایت و حمایت بیمار پس از درمان می باشد.

دکتر طاهره هاشم

دکتر طاهره هاشم  متخصص جراح عمومی - فلوشیپ پستان در زمینه های بیماری های پستان و غربالگری پستان و بیماری مقعد و نیز اختلالات دفع به شکل یبوست، بی اختیاری گاز و مدفوع به شکل تخصصی فعالیت می کند. همچنین در مورد زخم، مدیریت زخم، درمان زخم به خصوص زخم های مزمن مثل زخم بیماران دیابتی، زخم بیماران سیگاری و زخم بستر در بیمارانی که به هر دلیل  در استراحت هستند و به دلیل فشار باعث زخم در نواحی پشت کتف و گردن و گاهی حتی پاشنه میشوند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک